#NAGRODA PUBLICZNOŚCI

 

1. ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTAMI

#ETtalks – Engineering Tomorrow talks

Danfoss Poland

ETtalks to międzynarodowa platforma komunikacyjna stworzona, by inspirować inżynierów do śmielszego wykorzystywania technologii przyjaznych dla klimatu. #ETtalks to format będący pomostem między światowymi liderami opinii, a inżynierami wdrażającymi innowacyjne rozwiązania. #ETtalks to seria eventów, na których wizjonerzy prezentują krótkie wypowiedzi na temat przyszłości, generują wysokiej jakości treści w formie nagrań w stylu TED, które są wykorzystywane w działaniach marketingowych.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Złoty Melon, Boscata Jacek Stachera

WOŚP gra już od ponad 25 lat. Sprawiamy, że Polacy czują się dumni z bycia wspólnotą. Dzięki temu w 2018 roku zebraliśmy 126 373 804,34 PLN na wyrównanie szans w leczeniu noworodków a w Internecie pojawiło się ponad milion wzmianek na nasz temat.

#RabenExpress

Grupa Raben, Good For You

Projekt #RabenExpress czyli podróż influencera “na stopa” z kierowcą Grupy Raben. Akcja dotyczyła zintegrowanej komunikacji korporacyjnej, której celem było wzmocnienia reputacji marki Raben wśród kierowców pracowników i klientów – zbudowanie pozycji najbardziej polecanej firmy. Zależało nam na wypozycjonowaniu marki w oparciu o wartości i misję firmy, wygenerowanie dużego zasięgu oraz zaangażowania na wielu kanałach social media. Akcja bazowała na influencers marketingu wykorzystując wizerunek znanych osób do promowania Raben i produktów klienta.

Adamed dla Seniora

Walk PR, Adamed

Adamed dla Seniora to program społeczny, którego celem jest aktywizacja seniorów oraz promowanie zdrowego stylu życia m.in. poprzez:

• promocję profilaktyki, pozwalającej odpowiednio wcześnie dostrzec problemy zdrowotne,
• oddziaływanie na postawy społeczne tej coraz liczniejszej grupy społecznej,
• przełamywanie stereotypów związanych z codziennością osób starszych.

Bielsko Biała dla Toma Hanksa

Polskie Linie Lotnicze LOT Monika Jaskólska, Rafał Sonik, Gemini Park Bielsko-Biała, BB Oldtimer Garage, Carlex Design, Jadęzabiorę.pl, Lotnisko Chopina, Miasto Bielsko Biała, Manuka Communication

Prosty, ale genialny pomysł łączący w sobie pomoc Szpitalowi w Bielsku-Białej, promocję miasta, Polski, a także historycznego „Malucha” budzącego w Polakach pozytywne skojarzenia w połączeniu z bardzo lubianym w Polsce Tomem Hanksem.

BurgerLOVE – brawurowy debiut MAX Burgers na polskim rynku

Hill+Knowlton Strategies Poland

MAX Premium Burgers to uwielbiana przez Szwedów sieć restauracji szybkiej obsługi, serwująca najlepsze burgery w Skandynawii. Markę wyróżnia bezkompromisowe podejście do smaku i jakości produktów. MAX jako pierwszy na świecie fast-food, oferuje posiłki zarówno dla miłośników mięsa, wegetarian, wegan czy osób nietolerujących gluten. W Polsce nikt o tej marce jednak nie słyszał, dlatego głównym celem kampanii było zbudowanie świadomości, ale i ekscytacji przed otwarciem pierwszej restauracji poprzez wciągnięcie burgerloverów w dyskusję o perfekcyjnym burgerze, a także udowodnienie, że w wykonaniu MAXa „different is possible”.

Cartoon Network “Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Turner Broadcasting System Poland, dotrelations

„Bądź kumplem, nie dokuczaj” pomaga dzieciom radzić sobie z problemem, który dotyka je każdego dnia – z dokuczaniem. Najmłodsi doświadczają go w szkole, na podwórku i coraz częściej w Internecie. Izolowane przez grupę dzieci zamykają się w sobie i nie mają komu opowiedzieć o problemie. Projekt miał przekonać, że warto być koleżeńskim i mieć przyjaciół, z którymi łatwiej iść przez życie. Inspiracją do stworzenia przekazu była historia przyjaźni Wojciecha Szczęsnego i Grzegorza Krychowiaka.

Dopal cenę swojej śmierci

Urząd Miasta Mysłowice, Agencja PR Pan Pikto

Dopal cenę swojej śmierci – kampania społeczna oparta na szokujących, niestandardowych działaniach eventowych. Celem była zmiana postaw społecznych – zniechęcenie młodzieży do zażywania dopalaczy oraz zwrócenie uwagi na śmiercionośność substancji.

Forum Gdańsk: od betonowego kloca do nowego centrum miasta

Inn|tu Multi Poland, Grupa Eskadra

Forum Gdańsk to nowe centrum miasta. Za 900 mln zł ponad 6 ha zaniedbanego terenu zmieniało się w sklepy, kawiarnie, bulwar nad Kanałem Raduni, zieleń, place i tarasy widokowe. Ale zanim to się stało, betonowe budynki Forum w stanie surowym zostały okrzyknięte przez aktywistów miejskich i media „betonowym klocem szpecącym Gdańsk”. Kampania wprowadzająca Forum do świadomości mieszkańców musiała zostać we wrześniu radykalnie przebudowana – przez Inn|tu i Grupę Eskadra.

Historia sukcesu pisanego szminką…Sephora

Sephora, Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką

Od lutego do sierpnia w wybranych perfumeriach Sephora oraz na sephora.pl sprzedawana była limitowana szminka z kolekcji Sephora Lipstories Sephora Stands. Cały dochód z jej sprzedaży wesprze działania Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Olgi Kozierowskiej, a konkretnie rozwój przedsiębiorczości kobiet oraz polskich startupów. Był to historycznie pierwszy tego typu projekt realizowany lokalnie w Polsce przez Sephora.

HOKUS KROKUS

Agencja ESKADRA, Agencja Happy Monday

Akcja HOKUS KROKUS powstała w odpowiedzi na pytanie: co zrobić, by tłumy nie deptały, jak co roku, kwitnących pól krokusów. Jej osią był przekaz: „HOKUS KROKUS. Magia gminy Kościelisko – chrońmy ją!” wraz ze sloganem „ANI KROKU(S) DALEJ!”, który trafił na specjalne taśmy ochronne rozmieszczane na łąkach. Powstał też plakat, zaprojektowany przez znanego artystę Dawida Ryskiego. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym i okazała się skuteczna – liczba incydentów w TPN gwałtownie spadła.

ibis. tu mieszka muzyka – nagroda publiczności

Public Dialog

Kampania “ibis. tu mieszka muzyka” to projekt dla hoteli rodziny ibis skierowany do millenialsów,
w którym odniesiono się do długiej historii łączącej hotele i muzykę. W Polsce jest ok. 6 milionów millenialsów deklarujących na Facebooku zainteresowanie muzyką i koncertami – postanowiliśmy to wykorzystać! W efekcie zbudowaliśmy silne skojarzenie: ibis to najlepsza muzyka i wzmocniliśmy markę przyciągając do niej nowych klientów. W ciągu czterech miesięcy kampania dotarła do prawie 11 milionów osób, do konkursu zgłoszono ponad 300 utworów, na które oddano ponad 60 tysięcy głosów. Zasięg kampanii w mediach tradycyjnych wyniósł 7,3 miliona, natomiast zasięg w social mediach 2.7 miliona.

IKEA Po Sąsiedzku

Agencja Warszawa

IKEA Po Sąsiedzku było szwedzką, domową przestrzenią w centrum Lublina, w której każdy mieszkaniec mógł poczuć się dobrze. Powstała na kilka miesięcy przed otwarciem sklepu, żeby mieszkańcy, którzy z rezerwą podchodzili do marki IKEA, mogli ją lepiej poznać, polubić i zaakceptować jako nowego sąsiada w mieście. IKEA Po Sąsiedzku było uzupełnieniem klasycznych działań reklamowych jednocześnie będąc zupełnie nowym kanałem komunikacji PR.

Internet naszego dzieciństwa, czyli Podwórko Talentów NIVEA

Partner of Promotion, NIVEA

20 zwycięskich lokalizacji, 550 zgłoszeń, niemal 320 000 głosujących i ponad 2 000 000 oddanych głosów – to najważniejsze liczby Podwórka Talentów NIVEA. Kampanii CSR, która zmieniła nastawienie Polaków do spędzania czasu z dziećmi i uruchomiła prawdziwy ruch społeczny. Dzięki wspólnym działaniom lokalnych społeczności i firmy NIVEA tysiące dzieci otrzymały fantastyczne miejsca do nauki i zabawy, a media ponownie zachęcały do głosowania.

“Profilaktyka, Człowieku!”, czyli jak skłonić milenialsów do zdrowych nawyków!

Hill+Knowlton Strategies Poland, VML Poland

Kampanii o zdrowiu było już wiele, podobnie jak sposobów na zmotywowanie Polaków do dbania o siebie. Jak zatem w ciekawy i zapadający w pamięć sposób przekonać, że profilaktyka to najlepszy sposób dbania o własne zdrowie? Z wyzwaniem tym zmierzyła się kampania Ministerstwa Zdrowia „Profilaktyka,Człowieku!”, która łącząc zaskakującą i kontrowersyjną kreację z merytorycznym przekazem eksperckim, w nieoczywisty sposób zwróciła uwagę Millenialsów na to, dlaczego warto zmienić tryb życia na zdrowszy!

Koleje Dolnośląskie pierwszym wyborem Dolnoślązaków

Komunikacja Plus, Koleje Dolnośląskie

Jak przekonać mieszkańców, że nie każdy pociąg to PKP a codzienne podróże pociągami mogą być bardziej komfortowe niż przejazd samochodem? Dzięki odpowiedniej strategii Koleje Dolnośląskie oraz Komunikacja Plus sprawili, że Dolnoślązacy wybrali kolej.

LenovoZone.pl – najlepsza strona technologii

FFW Communication, Lenovo Polska

LenovoZone.pl to serwis o świecie technologii, tworzony przez markę i użytkowników. To miejsce będące połączeniem bloga z poradami, newsami, felietonami liderów opinii oraz forum, gdzie odbywa się społecznościowa wymiany wiedzy.

LPP podbija Londyn – salon Reserved na Oxford Street

Lighthouse Consultants, LPP

Otwarcie salonu Reserved na Oxford Street Lighthouse Czy polska marka może odnieść sukces w jednej z najbardziej “gorących” i pożądanych lokalizacji jaką jest ulica Oxford Street? LPP otwierając tu swój pierwszy brytyjski salon Reserved pokazała, że Polak potrafi. Między innymi dzięki działaniom komunikacyjnym Lighthouse, sklep w Londynie nie tylko stał się wizytówką firmy, rozpoznawalną nacałym modowym świecie, ale też ważnym wydarzeniem sezonu, które rozgrzało brytyjskie media i fanów mody.

Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów

Cohn&Wolfe Grey Group Poland, Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie

Chcieliśmy wyróżnić Fundację Rak’n’Roll spośród kampanii organizacji pożytku publicznego zabiegających w tym samym czasie o środki z 1% podatku. Kluczem do sukcesu okazało się hasło oparte na grze słownej „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” oraz łatwy do zapamiętania nr KRS 0000 338 803 umieszczony na butelkach z bezalkoholowym piwem. Równolegle opublikowaliśmy inspirujące historie pt. Miłość, Taniec i Wygrana, które przypominały, że działań Rak’n’Rolla nie byłoby bez środków z 1%.

Odłóż smartfon i żyj

Panato PR, Tramwaje Warszawskie

Kampania „Odłóż smartfon i żyj” podejmuje problem coraz większej liczby wypadków, których przyczyną jest nieodpowiedzialne korzystanie z telefonów komórkowych na drodze. Ponad 80 procent wypadków drogowych z udziałem tramwaju w Warszawie powodują piesi i kierowcy samochodów. Od 2010 żadna osoba nie zginęła z winy motorniczych. Ważący 40 ton tramwaj ma ponad dwukrotnie dłuższą drogę hamowania niż samochód. W starciu z nim pieszy nie ma szans.

Otwarcie po falstarcie – komunikacja kryzysowa FORUM Gdańsk

Agencja ESKADRA, Multi Poland, Inn|tu

Otwarcie FORUM Gdańsk zapowiadano na 16.05.2018. Dzień wcześniej podjęto decyzję o przesunięciu terminu. Media pisały o „falstarcie”. Postawiono na odważną, humorystyczną komunikację, co przekonało klientów, by raz jeszcze zaufali marce.

Pol’and’Rock Festival 2018 – Zaraz Będzie Czysto

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Złoty Melon, Boscata Jacek Stachera

Pol’and’Rock Festival – tworzony przez organizację pozarządową jest festiwalem w tej części Europy. Niebiletowany i niekomercyjny. W tym roku po całym festiwalowym polu (również tym internetowym) rozlegało się hasło – Zaraz Będzie Czysto!

Powiedz “Dziękuję”:Świąteczna Trasa Ciężarówek Coca-Cola

Rc2, Coca-Cola Poland Company, LiquidThread

Święta mogą mieć jednego lidera! Coca-­‐Cola przy Świątecznej Trasie Ciężarówek ogłosiła plebiscyt na dodatkowe miasto, które odwiedzi. Efekty mówią wszystko: milionowe zasięgi organiczne, tysiące wzmianek i publikacji, umocniona pozycja biznesowa.

Premiera serialu Canal+ Kruk. Szepty słychać po zmroku

Havas PR Warsaw, nc+

„KRUK. Szepty słychać po zmroku” to pierwszy serialowy thriller CANAL+. Po sukcesie „BELFRA” był to drugi istotny krok na drodze do zbudowania silnej pozycji stacji na rynku seriali premium. Celem działań PR było wciągniecie widza w surowy, chłodny i mroczny klimat serialu oraz zgromadzenie jak największej widowni. Udało się to dzięki intrygującej, konsekwentnej i długofalowej komunikacji, opartej o motywy charakterystyczne dla miejsca akcji serialu, czyli Podlasia.

Sprawdź Promile

BOSCATA Jacek Stachera, Kompania Piwowarska, Złoty Melon

Od 2015 r. podczas Przystanku Woodstock i innych imprez masowych prowadzona jest akcja Sprawdź Promile. Dzięki niej tylko w 2017 roku aż 74,4 tys. osób skontrolowało swoją trzeźwość i miało pewność, że bezpiecznie powróci do domów.

Świąteczna kampania społeczna Światłoczuli

Agencja Warszawa, RO Media Agencja Public Realtions

Światłoczuli to wyjątkowa, świąteczna akcja społeczna wspierająca niewidome i słabowidzące dzieci z Lublina. Przez kilka tygodni mieszkańcy mogli pisać życzenia do dzieciaków alfabetem Brailla i doświadczać w strefie edukacyjnej i w zaciemnionym autobusie, jak to jest być osobą niewidomą. Finałem akcji była nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim zmiana postaw Lublinian i realna pomoc dla dzieci.

Wikingowie przejmują Polskę: TV HISTORY w czasach streamingu

Uszka w Barszczu & Dom Mediowy Czarna Owca, A+E Networks

Premierę 5. sezonu serialu Wikingowie wyprodukowanego przez telewizję HISTORY wspierała kampania „Wikingowie przejmują Polskę”, która łączyła intensywne działania w Social Media wzbogacone o serię eventów. Strategia działań opierała się o elementy fabuły znanej fanom serialu i wiedzy o skandynawskich wojownikach. Zorganizowano 4 odsłony akcji, które składały się z przejęcia profili Facebookowych i ataku wikingów na największe polskie miasta, szeroko relacjonowane w mediach społecznościowych.

Wirtuozi od kuchni

Targi w Krakowie

Czy gastronomia może być sztuką, a szefowie kuchni artystami? Projekt „Wirtuozi od kuchni” przygotowany w ramach 25. Targów HORECA® w Krakowie udowodnił, że tak. Punktem kulminacyjnym projektu był koncert z udziałem orkiestry oraz szefów kuchni.

Witamy w zespole McDonald’s

MJCC, McDonald’s Polska

Historycznie niskie bezrobocie, aktywna konkurencja, rosnące oczekiwania kandydatów. Silne stereotypy i zły wizerunek pracy w gastronomii. Gigantyczne zapotrzebowanie na pracowników. W takich warunkach McDonald’s musiał rekrutować.

Zrozumieć starość

Promedica24 Fundacja Zaczyn, Procontent Communication, Walk Creative

Seniorzy są grupą, którą obecnie najczęściej spotyka społeczne wykluczenie. To wynik  braku zrozumienia tego czym tak naprawdę jest starość i jakie rodzi ograniczenia. Jak to najlepiej wytłumaczyć? Sprawić, aby młodzi, mogli  poczuć się jak seniorzy. Stworzyliśmy projekt dzięki któremu młodzi ludzie mogli na własnym ciele doświadczyć starości i zrozumieć jak zmienia się ludzkie funkcjonowanie wraz z wiekiem.  „Zrozumieć Starość” to jednocześnie akcja edukacyjna wspierająca rodziny i opiekunów w codziennej opiece nad bliskimi seniorami.

Niezniszczalna tęcza

180heartbeats/JvM

Z inicjatywy Ben & Jerry’s, Stowarzyszenia “Miłość Nie Wyklucza” i Fundacji Wolontariat Równości, na plac Zbawiciela wróciła tęcza. Jako wodny hologram stała się nierozerwalnym symbolem miłości, pokoju, praw osób LGBT i równości.

ORGANIZATOR PARTNER

                                                       

 

KATARZYNA RUDZIK
MENEDŻER ZFPR KATARZYNA.RUDZIK@ZFPR.PL TEL.+48 531 848 470
JOANNA DOKUDOWICZ
SPECJALISTA DS. PROJEKTÓW
JOANNA.DOKUDOWICZ@ZFPR.PL TEL. + 48 531 848 471