#NAGRODA PUBLICZNOŚCI

 

 

1. ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTAMI

#BEPRESENT

Hill+Knowlton Strategies Poland, Maxus Warszawa, DDB&tribal Warszawa

Kampania #BePresent miała zachęcić do celebrowania atmosfery świąt i tego, jak ważne jest, by odłożyć smartfon na bok, aby skupić się na bliskich, jednocześnie prezentując nowy model smartfona Huawei P9. Kulminacyjny moment kampanii, otwarcie pop-up store Huawei Perfect Present w Warszawie, w spektakularny sposób pokazało, że często w skomercjalizowanym świecie apominamy, że to my jesteśmy najważniejsi. Dla nas i dla naszych bliskich, skupieni na sobie, a nie na ekranach smartfonów.

#BiegamDobrze, czyli biegam i pomagam

Fundacja „Maraton Warszawski” (FMW), Partner of Promotion

FMW – mając minimalny budżet na działania komunikacyjne – ustaliła nowy standard biegania, polegający na aktywnym zaangażowaniu biegaczy w działania dobroczynne. #BiegamDobrze to rojekt prawdziwie łączący działania społeczne z efektami wizerunkowymi. Zamiast wnosić opłatę, uczestnik półmaratonu mógł otrzymać numer startowy, angażując się w akcję charytatywną i zachęcając znajomych do wsparcia wybranego celu społecznego. Realizując swoją pasję i dzieląc się nią z innymi, biegacze pomagali innym.

#LiniaProsta

Telewizja Lifetime

Nadrzędnym celem akcji #LiniaProsta było wyrażenie akceptacji wobec osób z trisomią z okazji Światowego Dnia ZD przypadającego na 21 marca. Każde udostępnione zdjęcie z przekreśloną dłonią było symbolem wsparcia ich dążeń do bycia pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Potrzebowaliśmy 4 tys. postów, by zebrać 20 tys. zł. Dla Stowarzyszenia Bardziej Kochani na ich projekt “Mieszkanie Chronione”. Kwota ta została ostatecznie zwiększona do 47tys. zł ze względu na ogromne zainteresowanie kampanią.

Biała Gruba. Nowa kuchnia śląska pod mysłowickim ratuszem!

Pan Pikto

Biała Gruba. Nowa kuchnia śląska pod mysłowickim ratuszem! to projekt launchu lokalnej marki – restauracji serwującej kuchnię śląską w stylu fusion. Gruba to po śląsku kopalnia, a polskie słowo „biała” jako opozycja do czerni węgla stała się motywem przewodnim intrygującej kampanii launchowej miejsca, w którym Śląsk jest punktem wyjściem do wszystkich działań PR.

Biznesowa strona esportu

Mindspot, Turtle Entertainment Polska (ESL Polska), Newzoo

Nasze zadanie – zwrócenie uwagi na potencjał biznesowy esportu. Dotarcie do odbiorcy iznesowego, dla którego fan esportu często jest wymarzonym Klientem, z którego istnienia nie zdawał sobie sprawy. Do „biznesu” przemawiają liczby, tak więc wspólnie z firmą analityczną Newzoo dokonaliśmy analizy polskiego rynku i pokazaliśmy jego potencjał na tle świata. Sukces naszej komunikacji, która odbiła się szerokim echem w mediach, to sukces naszego Klienta, który pozyskał nowych partnerów biznesowych.

Domifikacje.pl – Crowd Generated Content

Content Solutions

Domifikacje.pl to serwis contentowy, który prowadzimy od 2016 roku dla Castoramy. Aby tworzyć jeszcze lepszy content, bardziej dopasowany do grupy odbiorców platformy, wykorzystaliśmy innowacyjny sposób na pozyskiwanie insightów, a także na wybór tematyki tekstów i towarzyszących im grafik – aplikację Qute, która posiada społecznościową funkcję testów A/B. Przy okazji zwiększyliśmy klikalność wpisów w social media, obniżając przy tym koszty researchu i płatnego wsparcia serwisu.

Droga do Oscara – występują: Warsaw Spire i plac Europejski

Partner of Promotion, Ghelamco Poland

Warsaw Spire i plac Europejski, największa inwestycja biurowa w Warszawie, w przemysłowej części miasta, od początku wzbudzała wielkie emocje. Działania PR skierowane do najemców i do lokalnej społeczności skupione były na kreowaniu nowej ikony Warszawy i najlepszego adresu biurowego w Polsce, przy jednoczesnym przybliżaniu nowej przestrzeni miejskiej. Dzięki temu Warsaw Spire otrzymał nieruchomościowego „Oskara”, nagrodę MIPIM Awards 2017 w Cannes i tytuł najlepszego biurowca na świecie.

Godzina jazdy na wózku

2012

Wierzymy, że dopóki człowiek nie będzie w stanie prowadzić odpowiedzialnie, nie powinien siadać za kierownicą. Więc zamiast upraszczać naukę jazdy, Akademia Auto Świat wprowadziła do swojego programu kształcenia kierowców dodatkową godzinę jazdy – na wózku inwalidzkim. Taka godzina może nauczyć odpowiedzialności przyszłych kierowców. Jest to bezprecedensowa lekcja jazdy. Ta idea jest uniwersalna, może zostać wdrożona w dowolnym miejscu na świecie, i może to zmienić świat. Tylko w jedną godzinę.

Halo.Tato

Bank Zachodni WBK, Konrad Kruczkowski, haloziemia.pl

Jak to jest być tatą w Polsce? Jaka jest jego rola w życiu rodzinnym? Te pytania stały się inspiracją do stworzenia cyklu reportaży, których bohaterami są ojcowie. Dzięki wsparciu projektu przez Bank Zachodni WBK niezwykłe opowieści z codziennego życia zostały zaprezentowane szerszej publiczności, a bank mógł ponownie spełnić swoją rolę jako firma odpowiedzialna społecznie. W ramach inicjatywy „Halo.Tato” powstał katalog inspirujących historii, których efektem jest książka pod tym samym tytułem.

IEM Katowice 2017. Największe esportowe wydarzenie w historii

Mindspot, Turtle Entertainment Polska (ESL)

W katowickim Spodku, już po raz piąty odbyły się rozgrywki Intel Extreme Masters, jednej z najbardziej prestiżowych imprez esportowych na świecie organizowanych przez Turtle Entertainment (ESL) i głównego sponsora Intela. Po raz czwarty Katowice gościły światowy finał imprezy. Pierwszy raz w historii IEM podzielono na 2 weekendy. Było to duże wyzwanie organizacyjne oraz komunikacyjne, bowiem odpowiednie rozłożenie zainteresowania publiczności na cały czas trwania imprezy był kluczem do sukcesu.

Koalicja Miast dla Kultury

Komunikacja Plus, Biuro Festiwalowe Impart 2016

Niespotykane na skalę europejską połączenie siły i potencjału siedmiu metropolii na rzecz kształtowania nowego wymiaru kultury miejskiej. Oddolne zaangażowanie mieszkańców miast do odnalezienia na nowo swojej tożsamości, wyzwolenia się ze stereotypów i poprawy jakości życia. To esencja projektu Koalicja Miast dla Kultury, w ramach którego w okresie od maja do sierpnia 2016 odbyły się we Wrocławiu prezentacje kulturalne Lublina, Poznania, Szczecina, Katowic, Gdańska i Łodzi.

Kolekcja IKEA PS 2017

IKEA, Garden of Words, Hash.FM, Kalicińscy.com

Kolekcja PS 2017 to kolejna próba stworzenia produktów odpowiadających na potrzeby stale rozwijającego się mobilnego społeczeństwa. 9. edycja serii PS zrywa z konwencją i otwiera się dla tych, którzy cenią wolność i niezależność. W związku z wejściem kolekcji na rynek polski, IKEA zainicjowała wyjątkowe partnerstwo z zespołem Kroki i reżyserem Bartem Pogodą, w wyniku czego powstał utwór oraz teledysk pod tytułem „PS Freedom” spójny z ideą kolekcji i promujący wchodzące w jej skład produkty.

Kolęda syryjskich i polskich rodzin

Cohn & Wolfe, Grey Group Poland, Caritas Polska

Kolęda „Jezus Malusieńki” opowiada o losach rodziny, która zmuszona jest do ucieczki przed prześladowaniem. Tak jak kiedyś Święta Rodzina pozbawiona była domu, tak dziś pozbawionych jest go wiele rodzin z Syrii. Zmieniając kolędzie tekst i tworząc do niego teledysk, chcieliśmy zwrócić uwagę na problem oraz zwiększyć liczbę osób mogących wesprzeć poszkodowane rodziny, poprzez program Caritas „Rodzina rodzinie”. Przy budżecie 0 PLN, w 6 tyg. dotarliśmy do 20 mln Polaków i pomogliśmy potrzebującym.

Komunikacja raportu wpływu „IKEA. Made in Poland.”

Havas PR, IKEA Retail Poland, Blue Ivy

„IKEA. Made in Poland” to kompleksowa strategia komunikacji wpływu Grupy IKEA na polską gospodarkę, społeczeństwo i środowisko. Wyniki badań zaprezentowano w dwóch językach (polskim i angielskim) w formie: raportu papierowego, wydania elektronicznego, strony internetowej oraz filmu VR. Komunikacja została skierowana do szerokiego grona interesariuszy, pracowników oraz klientów.

Narodowa Loteria Paragonowa

UNIQUE ONE, NuOrder, Ministerstwo Finansów

NLP bazowała na mechanizmie loterii promocyjnej. Każdy paragon fiskalny za zakup towaru lub usługi (min. 10 zł), uprawniał do wzięcia udziału i dawał szansę na wygraną nagród. Zgłoszenia oddawane były na landing page’u. Co miesiąc na żywo na antenie TV odbywały się losowania samochodów oraz laptopów i iPadów, które były publ. na YT. MF zaproponowało akcję pod tytułem „Popieram loterię”. Firmy, które cenią uczciwość w interesach przyłączyły się do akcji. W ten sposób deklarowały poparcie dla NLP.

Niewidzialni

Walk, Fundacja Kapucyńska

„Niewidzialni” to książka o nieatrakcyjnej, surowej formie – okładka stworzona została z szarego kartonu. Żeby pomóc w pełni zrozumieć, co autorzy – osoby bezdomne – chcieli przekazać, wydrukowana została farbą termo-aktywną reagującą na mróz. Przeczytać ją zatem można tylko w warunkach, w których powstała – pod gołym niebem w zimny dzień. Książka zawiera wzruszające wspomnienia, opisujące przykrą codzienność wiersze, reportaż, a nawet sztukę teatralną.

Our People Round The World

eurobank, OSOM STUDIO

Ile czasu trwa okrążenie ziemi z pomocą siły własnych mięśni? W pojedynkę na pewno bardzo długo, a w drużynie – 4 tygodnie. Udowodnili to pracownicy eurobanku, którzy wspólnie pokonali długość równika w szczytnym celu. Przyświecała im szlachetna idea, zgodnie z którą każdy kilometr zamieni się w złotówkę dla podopiecznych Fundacji “Mam Marzenie”.

„Pociąg pełen gwiazd”

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła pociąg na trasie Warszawa- Łódź dla 360 osób- gości specjalnych premiery filmu „Powidoki” Andrzeja Wajdy, która odbyła się 12 stycznia br. Pasażerami pociągu były największe gwiazdy polskiego kina takie jak: Bogusław Linda, Borys Szyc, Cezary Pazura, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura. W Łodzi po przyjeździe gwiazdy ochrzciły trzy pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Gwiazdy zostały „rodzicami chrzestnymi” pociągów „Fabrykant”, „Powidoki” i „Syrena”.

Pomoc dla chorego Konrada Krzemińskiego

Cohn & Wolfe

Projekt ,,Pomoc dla chorego Konrada” miał jeden cel – nakłonienie Ministerstwa Zdrowia do rozpoczęcia procesu refundacji leku Soliris potrzebnego do uratowania życia 20- letniego Konrada. Dzięki wzmożonym działaniom media relations obejmującym media ogólnopolskie i regionalne, dialogowi z Resortem oraz wsparciu Poseł Alicji Chybickiej, Minister Konstanty Radziwiłł zdecydował się na rozpoczęcie postępowania refundacyjnego leku Soliris, którego roczna dawka to koszt ok. 500 tysięcy euro.

Premiera serialu kryminalnego CANAL+ „BELFER”

Havas PR, nc+, Isobar Poland, Rubicon Media

BELFER to pierwsza od lat oryginalna produkcja CANAL+. Sukces serialu był kluczowy dla komunikacji ogromnej zmiany jaką był powrót stacji do tworzenia produkcji filmowych i serialowych. Celem działań PR było zgromadzenie wokół BELFRA rekordowo wysokiej widowni. Udało się to dzięki intrygującej, długoterminowej komunikacji opartej na tajemnicy – przed obsadą serialu, producentami, działem PR i marketingu, fanami, gośćmi eventów i dziennikarzami.

Promowanie idei The World Games wśród Dolnoślązaków

Komunikacja Plus, Wrocławski Komitet Organizacyjny – Światowe Igrzyska Sportowe

Igrzyska sportów dziwnych, olimpiada dyscyplin niepotrzebnych. To tylko niektóre opinie, jakie można było usłyszeć od mieszkańców po przyznaniu miastu Wrocław praw do organizacji The World Games 2017. Jak przy takim nastawieniu wyjściowym zachęcić mieszkańców do udziału w imprezie i sprzedać ponad 100 tysięcy biletów? Kluczem do realizacji zakładanych efektów była kompleksowa strategia działania i bliska współpraca Komitetu Organizacyjnego z agencją Komunikacja Plus.

Przegapiony lot

VML, dFusion, Starcom

W latach ’70 Polacy otrzymali szansę odbycia lotu kosmicznego. W ostatnim etapie eliminacji wybierano spośród czterech pilotów. Poleciał tylko jeden. Samsung dotarł do gen. Kuziory, jednego z pilotów, którzy nie polecieli i po latach, dzięki technologii VR, spełnił jego marzenie, rekonstruując lot Soyuz30 z 1979 roku. Historię przedstawiono w formie dokumentu oraz wideo 360 VR. Materiały opublikowano w kanałach Samsung. Wideo 360 udostępniono też na platformie Gear VR i Oculus Gear VR.

Rozbiórka komina wrocławskiej elektrociepłowni

Komunikacja Plus, Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja

Jak skutecznie dotrzeć do mieszkańców i mediów z informacją, że rozbiórka wiekowego komina elektrociepłowni w ciasnej zabudowie ścisłego centrum Wrocławia jest bezpieczna dla otoczenia, nie zagraża dostawom ciepła, a jej powodem jest oddanie do użytku ekologicznej instalacji? Agencja we współpracy z klientem przygotowała działania komunikacyjne i antykryzysowe, dzięki którym ta skomplikowana operacja przebiegła bez zakłóceń i wpłynęła pozytywnie na wizerunek wrocławskiego dostawcy ciepła.

Samotne wyjście na boisko

Agencja Reklamowa Dziadek do orzechów

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Rodziny podczas meczu Legii Warszawa i Bruk-Betu Termalica Nieciecza dziecięca eskorta otwierająca spotkanie wyszła na boisko sama, bez piłkarzy. Speaker ogłosił, że ma to symbolizować dramat tysięcy dzieci w Polsce, które wychowują się bez rodziców. W ten sposób nagłośniliśmy problem rodzicielstwa zastępczego. Poza stadionem, mecz był transmitowany w TV. Akcja wywołała także szereg wzmianek w Internecie. Łączny zasięg to ponad 2,7 mln, przy budżecie 11 100zł.

Semilac SPA for Men

Havas PR, Nesperta – właściciel marki Semilac, Proxy Media

Jak namówić mężczyzn do sięgnięcia po kosmetyki do manicure, podczas gdy aż 3/4 z nich sądzi, że jest to niemęskie? Postanowiliśmy pokazać im, że 70% kobiet uważa, że zadbane męskie dłonie są sexy. Przeprowadziliśmy intrygujący eksperyment, podczas którego udowodniliśmy, że kobiety lepiej oceniają mężczyzn z zadbanymi dłońmi. W promowanie jego wyników zaangażowaliśmy kobiety: influencerki, dziennikarki i użytkowniczki social media. W niecały miesiąc eksperyment obejrzało ponad 70 000 osób.

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS – Kanał na YouTube

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS na YouTube oferuje merytoryczny content z zakresu psychologii, motywacji i rozwoju osobistego: bit.ly/2sPNlWh, w formie wykładów popularyzatorskich naszych naukowców. Są to: cykl wykładów z eventów Strefa Psyche oraz cykl inspirujących rozmów Można! blogera Andrzeja Tucholskiego, obecnie już absolwenta Uniwersytetu SWPS, z ciekawymi postaciami z naszej społeczności, od studentów po założycieli.

Superfotelik – Chroni na bank

Made in PR, Nest Bank

Kampania Superfotelik – Chroni na bank, oparta jest o bezpieczeństwo – jedną z najważniejszych potrzeb w każdej rodzinie i poprzez bezpieczeństwo finansowe, kieruje do banku. Powstała emocjonalna platforma wspierająca rodziców, a bezpłatny kredyt 0%, okazał się świetnym produktem uwiarygadniającym przekaz. W akcję zaangażowali się eksperci, patroni oraz influenserzy, co przełożyło się na szeroką medializację tematu i propagowanie wiedzy na temat właściwego doboru fotelika samochodowego.

Traficar – Nowy rozdział w historii polskiej motoryzacji

Traficar, Walk

Dzielenie się samochodem w mieście okazuje się rewelacyjnym pomysłem… ale dopiero, gdy zrozumie się i zobaczy, jak ono działa. Przekonanie obecnych i potencjalnych właścicieli aut, by docenili jego zalety i spróbowali jest dużym wyzwaniem komunikacyjnym. By przezwyciężyć stereotypy, w centrum działań komunikacyjnych znalazła się społeczność carsharingowa oraz wątek korzystania z usługi jako uczestnictwa w ważnych zmianach społecznych.

 

 

ORGANIZATOR PARTNER

                                                       

 

KATARZYNA RUDZIK
MENEDŻER ZFPR
KATARZYNA.RUDZIK@ZFPR.PL
TEL.+48 531 848 470
JOANNA DOKUDOWICZ
ASYSTENT DS. PROJEKTÓW
JOANNA.DOKUDOWICZ@ZFPR.PL
TEL. + 48 531 848 471